plavání galerie kurzy osvědčení kontakt

Od začátku...

S kojeneckým plaváním jsem začala po narození syna Matýska. Nejdříve jsem plavecký kurz absolvovala s Máťou. Tato aktivita mě natolik nadchla, že když se vyskytla příležitost, začala jsem se věnovat plavání jako instruktorka.


Uběhlo několik let, nasbírala jsem zkušenosti a následně vznikl KAJMÁNEK. Plaveme s dětmi již od 4 týdnů a to v domácí prostředí, tzv. vanové plavání. Od půl roku s námi můžete plavat v krytém bazénu v Litomyšli a Svitavách

Máme malé skupinky rodičů a dětí na jednotlivých lekcích. Smyslem této naší činnosti je především vyvolat v dítěti radost z pohybu ve vodě. Ta jej nadlehčuje a umožňuje mu mnohem větší možnost pohybu ve všech směrech, než má na suchu. Uchová si oblibu pro pobyt ve vodě a zároveň k ní získá žádaný respekt.


Krásné a nezapomenutelné chvíle strávené s Vaší ratolestí
ve vodě výrazně posílí Vaše vzájemné citové vazby. Vše probíhá zábavnou, nenásilnou a přirozenou formou, za pomoci básniček, říkanek a her. Vždyť naším cílem jsou šťastné a dobře prospívající děti a spokojení rodiče.Plavání

I když je používán název plavání kojenců, nejde vůbec o to naučit kojence plavat. U nejmenších dětí jde především o radostnou hru rodičů s dětmi ve vodě s využitím kladného vztahu k vodnímu prostředí, ve kterém se vyvíjelo v nitroděložním životě. Přesto však má kojenecké „plavání“ velký význam pro pozdější výuku plaveckých způsobů.

Děti se přirozenou a hravou formou postupně učí základním plaveckým dovednostem, které musí zvládnout každý, kdo se chce naučit plavat. Naučí se splývat v poloze na zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat, s úsměvem se potápět a orientovat pod vodou. Především však získá cit pro vodu, který je důležitý pro pohyb ve vodě a nezbytným předpokladem pro pozdější výuku plavání.

Plavat plaveckými způsoby učíme děti až kolem - 3 roku věku dítěte, kdy dokážou věrněji reprodukovat pohyb. Děti do tří let nejsou schopny se naučit plavat správnou plaveckou technikou, přesto s jejím nácvikem začínáme co nejdříve (od 9. měsíce věku). Pro získání správného a účinného plaveckého pohybu je potřeba hodně úsilí a trpělivosti rodičů.

plavani